تهیه رب گوجه فرنگی در خانه
رب گوجه

با گران شدن قیمت یک قوطی رب گوجه بهتر است خودمان رب گوجه تهیه کنیم.درست کردن رب گوجه بسیار آسان است

در آخر همین مطلب دستگاهی قرار میدهیم که به سادگی میتوانید رب گوجه خانگی درست کنید

دستور و روش پخت و طرز تهیه رب گوجه فرنگی خانگی

ابتدا گوجه فرنگی ها را می شوییم و با کارد از وسط به قسمت تقسیم می کنیم. گوجه فرنگی ها را در قابلمه ای می ریزیم و آب را به قابلمه اضافه می کنیم و روی حرارت قرار می دهیم. صبر می کنیم تا آب درون قابلمه به جوش بیاید تا پوست گوجه ها به راحتی جدا شوند.

پس از اینکه گوجه ها خوب جوشیدند آنها را روی یک توری سیمی با سوراخ های بسیار ریز می ریزیم و گوجه ها را به آرامی روی توری فشار می دهیم تا پوست و دانه هایشان جدا شود و آب گوجه فرنگی به دست بیاید.

حالا آب گوجه فرنگی را مجددا در قابلمه می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم تا به جوش آید. زمانی که رب گوجه فرنگی کمی غلیظ شد و شروع به قل زدن کرد نمک را اضافه می کنیم.

برای اینکه متوجه شویم غلظت رب گوجه فرنگی کافی است باید با قاشق روی رب در قابلمه خطی بکشیم ، اگر مدتی طول کشید تا شکاف پر شود غلظت رب گوجه فرنگی ما تقریبا کافی است. در این مرحله باید کاملا مراقب رب باشیم.

مرتب رب گوجه فرنگی را هم بزنیم تا ته نگیرد چون اگر ته بگیرد رب ما طعم ناخوشایندی خواهد داشت. در پایان روغن را به رب اضافه می کنیم و کمی رب گوجه فرنگی را تفت می دهیم. در صورت تمایل می توانید مقدار روغن را بیشتر کنید.

پس از اینکه رب گوجه فرنگی آماده شد آن را در ظرفی بزرگ مانند تشت می ریزیم و اجازه می دهیم خوب خنک شود . پس از اینکه رب گوجه فرنگی به دمای محیط رسید آنرا در ظروف دلخواه بسته بندی می کنیم و در یخچال قرار می دهیم.

روش رب گوجه گرفتن , روش رب گوجه گیری , روش رب گوجه خانگی , روش رب گوجه پختن , روش تهیه رب گوجه فرنگی , روش پخت رب گوجه , روش تهیه رب گوجه خانگی , روش پخت رب گوجه فرنگی , روش تهیه رب گوجه فرنگی خانگی , روش نگهداری رب گوجه خانگی